U nedelju, 06. juna u Jagodini održano je Prvenstvo  Srbije a u izuzetnoj konkurenciji gde je nastupilo oko 700 takmičara iz 44 kluba, Karate klub Spartak Enpi  u GENERALNOM PLASMANU ZAUZEUO 1. MESTO. Svi takmičari su bili izuzetno motivisani i naporan rad u proteklom periodu doneo je željeni rezultat. U obe konkurencije – do zelenog pojasa i od plavog do crnog pojasa naš klub je zauzeo 1. mesto, osvojio 53 medalje: 24 zlatne, 16 srebrnih i 13 bronzanih.

U konkurenciji do zelenog pojasa:

1. mesto-Spartak-Enpi Subotica   2. mesto – Astra Beograd 3. mesto – Haiken Jagodina  

U konkurenciji od plavog do crnog pojasa:

1. mesto- Spartak-Enpi Subotica, 2. mesto – Jagodina Jagodina,  3. mesto – Juko-Banat Zrenjanin

Za najbolju juniorku u borbama proglašena je Ines Barašević, a za najbolju seniorku Nikolina Lemić – članice kluba Spartak Enpi

Od naših takmičara najuspešniji je bio OSVALD BENDžAMIN – PIONIR – zlatna medalja u katama i zlatna medalja u borbama pojedinačno i tri zlatne medalje u katama ekipno.

U okviru Prvenstva Srbije obeležen je i Memorijal „Potpukovnik Goran Ostojić“, heroj sa Košara, koji se u mladosti bavio i karateom.

ZLATNE MEDALjE:

KATE: Jelačik Dušan, Osvald Bendžamin, Vrućinić Mila, Ilin Ivana, Bobić Anastasija, Ćeran Stefan, kata tim poletaraca (Jelačik Dušan, Osvald Bendžamin, Ivazović Ognjen), miks tim poletaraca (Vrućinić Mila, Jelačik Dušan, Papić Jana), kata tim pionira (Nađ Fedor, Miletić Vuk, Osvald Bendžamin), miks tim pionira (Miletić Vuk, Lalić Natalija, Osvald Bendžamin)

BORBE: Miletić Vuk, Osvald Bendžamin, Ćeran Stefan, Grbić Vladan, Cvijin Nađa, Barašević Ines, Grbić Sanja, Lemić Nikolina – ml. seniorke -62 kg, Lemić Nikolina – ml. seniorke apsolutna, Lemić Nikolina –seniorke -62 kg, Lemić Nikolina – seniorke apsolutna, ekipa pionira (Škavo Maksim, Bukilić Milovan, Marodić Uroš), miks ekipa kadeta (Ćeran Stefan, Popović Lidija), ekipa seniorki (Grbić Sanja, Lemić Nikolina, Popović Milena)

SREBRNE MEDALjE:

KATE: Nađ Fedor, Davidović Nikolina, kata tim poletaraca (Todorović Tadija, Boroš Luka, Nađ Fedor), kata tim pionirki (Bobić Anastasija, Lalić Natalija, Gojkov Dunja),

BORBE: Dmitrović Vukašin, Bukilić Milovan, Marodić Uroš, Kolar Nenad, Ćojder Teodora, Kuzmić Mila, Popović Milena – mlađe seniorke, Popović Milena – seniorke, tim pionira u borbama (Kerleta Pavle, Osvald Bendžamin, Miletić Vuk), miks tim pionira u borbama (Kerleta Pavle, Ćojder Teodora, Marodić Uroš), miks tim seniora (Grbić Vladan, Huremović Jugoslav, Grbić Sanja, Popović Milena), tim juniorki u borbama (Barašević Ines, Cvijin Nađa)

BRONZANE MEDALjE:

KATE: Lukačević Lazar, Todorović Tadija, Papić Jana, Ilin Maša, Madar Andrea, kata tim poletarki (Papić Jana, Davidović Nikolina, Vrućinić Mila), kata tim pionirki (Lalić Natalija, Ivazović Ognjen, Bobić Anastasija)

BORBE: Kerleta Pavle, Škavo Maksim, Grbić Vladan, Popović Lidija, tim nada (Budinčević Leon, Kolar Nenad), tim seniora (Grbić Vladan, Huremović Jugoslav)