Tokom protekla četiri dana, od 17. do 20. decembra 2020. godine, u organizaciji Plivačkog saveza Srbije, na beogradskom bazenu “Gale Muškatirović” održano je Prvenstvo Srbije u plivanju u kadetskoj, juniorskoj i apsolutnoj kategoriji.

Na ovom četvorodnevnom takmičenju učestvovalo je preko 400 takmičara iz 49 klubova Srbije.

U ekipnom, apsolutnom plasmanu Spartak je zauzeo četvrto mesto, dok je Andrej Barna proglašen za najboljeg takmičara prvenstva.

Od svih sjajnih rezultata naših takmičara posebno ističemo podatak da je Andrej Barna oborio sopstveni apsolutni rekord u disciplini 50m kraul,sa vremenom 22,21.

Matija Rađenović je u disciplini 100 metara leđno u kategoriji kadeta isplivao novi nacionalni rekord sa vremenom 1:02,07.

Nove nacionalne rekorde su isplivale štafete u kategoriji mlađih juniora ( do 16 godina) u sledećim disciplinama:

4 x 50 mešovito / mešano novi nacionalni rekord do 16 godina oborila je štafeta u sastavu: Jelena Kosović, Nikola Koltin, Anja Zubelić i Marko Barši;

4 x 50 kraul / mešano novi nacionalni rekord do 16 godina je u vlasništvu štafete u sastavu: Andor Gencel, Nikola Koltin, Jelena Kosović i Anja Zubelić.

Što se tiče osvojenih medalja, u apsolutnoj kategoriji medalje su osvojili:

  • Andrej Barna, zlatne na 50 i 100 kraul, i srebrne na 50 delfin i 200 kraul,
  • Jovana Đurić, tri zlatne medalje u disciplinama 400, 800 i 1500 kraul,
  • Nikola Koltinje osvojio bronzanu medalju u disciplini 200 metara mešovito,
  • Jelena Kosović je osvojila srebrnu medalju u disciplini 200 m delfin.

Medalje po uzrasnim kategorijama su osvojili:

Kategorija KADETA:

  • Luka Knežević, zlatna na 800 i srebrna na 400 kraul,
  • Matija Rađenović, zlatne medalje u disciplinama 100 i 200 leđno i 200 prsno, i bronzana medalja na 800 kraul,
  • Danilo Dulić, srebrna na 200 delfin,
  • Muška štafeta 4 x 50 mešovito, u sastavu Luka Knežević, Danilo Dulić, Vanja Macanko i Matija Rađenovićosvojila je bronzanu medalju.

Kategorija JUNIORA:

  • Jelena Kosović(mlađi juniori), zlatne medalje na 200 delfin i 400 mešovito, srebrna na 100 delfin i dve bronzane, na 50 delfin i 50 leđno,
  • Vanja Romić(mlađi juniori), srebrna medalja na 400 mešovito,
  • Nikola Koltin(mlađi juniori), zlatna medalja na 200 mešovito i tri srebrne, na 50, 100 i 200 prsno.
  • Anja Zubelić(stariji juniori), srebrna medalja na 200 prsno i tri bronzane, 50 i 100 prsno i 200 mešovito.
  • Štafeta 4 x 50 mešovito/mešano u sastavu Jelena Kosović, Nikola Koltin, Anja Zubelić i Marko Barši osvojila je bronzanu medalju.